Kanárské ostrovy a jejich odvrácená tvář

datum akce 20.3.2023, před 1 rokem | vytvořeno: 9.2.2023, před 1 rokem v rubrice Aktuálně Poznejte oblíbenou dovolenkovou destinaci z pohledu domorodce.

Kanárské ostrovy a jejich odvrácená tvář

Historií, kulturou a folklorním dědictvím Kanárského souostroví vás provede hudebnice Monika Srncová, absolventka vyšší konzervatoře na Tenerife, nadšená propagátorka českého a moravského folkloru a zakladatelka projektů Šuhajky a Canarias Origin, která žije na Kanárských ostrovech již dvacet let.

Přednáška se zaměří na tradiční lidovou kulturu, tanec a hudební lidové nástroje Kanárských ostrovů. Posluchači v rámci přednášky proniknou do lidové kultury Kanárských ostrovů a poznají její nevšední kouzlo, které bývá zahraničním návštěvníkům této destinace obvykle skryto. Účastníkům budou k dispozici mapy Kanárských ostrovů, tradiční lidový oděv a vedle toho také malé hudební nástroje. V moderované diskusi v závěru přednášky bude možné zodpovědět také individuální dotazy.

Beseda se uskuteční v pondělí 20. března 2023 v 18:00 hodin v čítárně KBBB.

Vstupné: 50 Kč.