Zkušební přístup k zahraničním databázím

datum akce 2.3.2015, před 10 roky | vytvořeno: 13.3.2015, před 9 roky v rubrice Aktuálně V rámci Března - měsíce čtenářů nabízíme čtenářům zkušební přístup k zahraničním databázím Library PressDisplay a AtoZ.

Databáze si můžete vyzkoušet od 2. do 30. března 2015 v čítárně Knihovny BBB.

Služba Library PressDisplay zajišťuje online přístup k plným textům více než 3 000 zahraničních deníků a populárně naučných časopisů v 60+ jazycích ze 100+ zemí světa. Tituly jsou dostupné v den vydání a jsou v plném rozsahu jako tištěné verze. U článků je možnost poslechu, překladu do 12 jazyků, tisku, zaslání mailem a sdílení na sociálních sítích. Archiv je u většiny titulů 3 měsíce. Služba umožňuje přístup pomocí mobilních zařízení čtenářů.

Databáze AtoZ je obsáhlou sbírkou informací o zemích a jejich různých aspektech, vč. velké kolekce map všeho druhu. Vše na jednom místě - snadno, agregovaně, přehledně, aktuálně a neanonymně, z dílny renomované informační agentury World Trade Press (WTP). AtoZ je určen pro knihovny i školy, pro širokou veřejnost, ale i obchodníky, cestovatele, analytiky či novináře.