Výstava Nerozlučná dvojice bratří Čapků

datum akce 1.10.2024, za 4 dnů | vytvořeno: 24.9.2024, před 3 dny v rubrice Aktuálně Výstava o životě a dílech bratří Čapků od 1. do 31. října 2024 v čítárně KBBB.

Knihovna BBB vás zve na výstavu o životě a dílech bratří Čapků.

Výstavu připravilo Kotěrovo centrum architektury a autorem je Hasan Zahirović, člen výboru Společnosti bratří Čapků, herec, překladatel, publicista, dramaturg, průvodce, čapkovský badatel a vysokoškolský pedagog Slezské univerzity.

Celkem 14 bohatě ilustrovaných panelů pokrývá témata s výmluvnými názvy: Bratři Čapkové (úvod), Rodiče, Prarodiče, Krajem Devatera pohádek (Podkrkonoší a Východní Čechy), Čapci v Paříži, Společná tvorba, Robot, Městské divadlo Královské Vinohrady, Měl jsem psa a kočku, Orava, Odboj v třicátých letech, ale též Dvojdům v dnešní Praze 10 či Pátečníci a Hovory s TGM.

Výstava potrvá od 1. do 31. října 2024 v čítárně Knihovny BBB během provozní doby.

Vstup volný.