Vyhlášeno dotační řízení Ministerstva kultury pro rok 2019

vytvořeno: 3.10.2018, před 6 roky v rubrice Aktuálně pro knihovny Dotační programy MK ČR VISK a Knihovna 21. století

MK ČR vyhlašuje výběrové dotační řízení na poskytnutí dotací provozovatelům knihoven evidovaných dle knihovního zákona na nekomerční projekty z oblasti knihoven. Základním cílem programu Veřejné informační služby knihoven (VISK) je inovace veřejných informačních služeb knihoven na bází informačních technologií (ICT).

Knihovnám doporučujeme žádat o grant z programů:

VISK 3 Informační centra veřejných knihoven.
Hlavní priority pro rok 2019: např. zlepšení vzájemné kooperace knihoven, zahájení a pokračující automatizace knihoven, podpora zahájení výpůjček e-knih v českém jazyce, podpora technologického vybavení knihoven, podpora všeobecné dostupnosti knihovnických služeb pro občany se zdravotním postižením, aj.

Dotace se poskytuje maximálně do výše 70% rozpočtových nákladů na celý projekt.
V případě dotazů se obracejte na: PhDr. Víta Richtera, e-mail: Vit.Richter@nkp.cz, tel. 603 223 627

Knihovna 21. století.
Hlavní priority pro rok 2019: podpora práce s národnostními menšinami a integrace cizinců, podpora všeobecné dostupnosti knihovnických služeb pro občany se zdravotním postižením, kulturní, výchovná a vzdělávací činnost.

Dotace se poskytuje maximálně do výše 50% rozpočtových nákladů na celý projekt.
V případě dotazů se obracejte na: Mgr. Blanku Skučkovou, e-mail: blanka.skuckova@mkcr.cz

Uzávěrka: nejpozději do 10. prosince 2018

Ke stažení: