Vyhlášení výsledků literární a výtvarné soutěže Píšu povídky, píšu básně a Ex-libris 2022 a také čtenářské soutěže Přečti Hradiště

datum akce 13.6.2022, před 2 roky | vytvořeno: 13.6.2022, před 2 roky v rubrice Aktuálně po dvouleté pauze jsme opět vyhlásili vítěze soutěží v Kině Hvězda

V pondělí 13. června proběhlo v Kině Hvězda vyhlášení výsledků literární a výtvarné soutěže Píšu povídky, píšu básně... a Ex-libris 2022, tentokrát na téma Aby ze světa nevymizela radost. A radost to byla veliká! Zcela zaplněné kino Hvězda tleskalo oceněným a odměnou všem pak bylo promítání animovaného filmu Fany a pes.

Po celé léto budou oddělení pro děti zdobit (nejen) oceněné ex-libris.

Již v úterý 7. června jsme se zúčastnili také slavnostního vyhlášení krajského kola literární soutěže, kam postoupili ti nejlepší psavci z kola regionálního. A považte, hned osm umístění patřilo uherskohradišťským mladým autorům, kteří obstáli v konkurenci 549 dětí celého Zlínského kraje! Vyhlášení se konalo v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně.

A v Kině Hvězda jsme nezapomněli ocenit také nejlepší čtenářské třídy, které s námi četly Hradiště - letos jsme se snažili přečíst 19 480 stran, tedy výšku synagogy. Uherskohradišťští čtvrťáci a páťáci (a taky jedni druháci) byli skutečnými rekordmany a společnými silami přečetli výšku synagogy víc jak jedenáctkrát. Celkem všichni zapojení žáčci přečetli 221 103 stran a na prvním místě v počtu 1660 stran na jednoho žáčka se umístila 4. B Academic School. Těsně v závěsu stanuli čtvrťáci ZŠ TGM, kteří přečetli 1601,5 stran na žáka. A děti ze ZŠ v Ostrožské Lhotě zvládly dokonce 1706 stran! Všem malým i velkým čtenářům gratulujeme a těšíme se na další ročník.

Děkujeme: Město UH, ZUŠ Slovácko, Jan Jagoš - HYGMONT čistící systémy