Vyhlášení krajského kola literární soutěže Kde končí svět

datum akce 31.5.2023, před 1 rokem | vytvořeno: 31.5.2023, před 1 rokem v rubrice Aktuálně proběhlo letos v Uherském Hradišti

Slavnostní dopoledne si užila společně s rodiči, učiteli či knihovníky třicítka mladých autorů Zlínského kraje v uherskohradišťské Galerii J. Uprky.

Právě v těchto prostorách vyvrcholila tradiční dětská literární soutěž pro děti do 15 let. Slavnostní atmosféru celého dopoledne doplnila úžasná vystoupení žáků ZUŠ Slovácko, kteří představili skladby Františka Hrubého, Edvarda Griega a  Édouarda Lala.

Letošní soutěž provázelo společné téma DOBRÉ ZPRÁVY a mladé literáty toto téma nenechalo chladnými, neb v celém kraji do literární soutěže přispělo celkem 560 žáků! Ti své práce zaslali do regionálních kol pořádaných Knihovnou Kroměřížska, Masarykovou veřejnou knihovnou ve Vsetíně, Krajskou knihovnou Františka Bartoše ve Zlíně a Knihovnou Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti... Do krajského kola pak postoupili vždy tři nejlepší z každé kategorie, celkem tedy 115 příspěvků.

Všechny literární počiny byly nakonec přečteny, obodovány a závěrečné sečtení bodů ukázalo, které práce se porotě líbily nejvíce. Příspěvky, které v jednotlivých kategoriích obsadily první místa, si můžete přečíst v letošním sborníčku.

Nezbývá, než poděkovat všem porotcům, ale také dětem, které do soutěže přispěly svými díly. Je příjemným zjištěním, že u současné mladé generace stále přetrvává zájem o literaturu a čtení. A mladým literátům přejeme hodně úspěchů a možná, možná se už dnes mezi nimi skrývá budoucí básník, spisovatel či komiksový autor.

Děkujeme: Město Uherské Hradiště, Galerie J. Uprky, ZUŠ Slovácko