V Mařaticích proběhla Noc s Andersenem posedmé

vytvořeno: 5.4.2016, před 8 roky v rubrice Aktuálně Letošní Noc sAndersenem jsme v Mařaticích věnovali historii knihy, papíru a písma

U nás na pobočce v Mařaticích jsme se při té kouzelné Noci s Andersenem vydali po stopách historie knih, písma, papíru a tisku. Děti si se zaujetím vyráběly kostýmy ze starých novin, stavěly dominoefekt a věž z vyřazených knih a vyráběly ruční papír. Užili jsme si i apríla! Také jsme zkoušeli, kdo z dětí má kvality princezny na hrášku - několik děvčat, které uhodly v kterých místech je pod haldou karimatek, dek a spacáků ten "velice tlačící" hrášek,  budou určitě pravé princezny! A do toho se stále vyptával osmiletý Kubík Kocháň, jediný přítomný kluk : A kdy už bude ta párty???:-) Ráno, když se naprosto čerstvý vybrabal ze spacáku, konstatoval: Tak to byla opravdu dobrá párty!