Standard pro dobrý fond knihoven

vytvořeno: 3.10.2017, před 7 roky v rubrice Aktuálně pro knihovny Metodický pokyn MK ČR k vymezení standardu doplňování a aktualizace KF

Ministerstvo kultury ČR vydalo Metodický pokyn MK ČR k vymezení standardu doplňování a aktualizaci knihovního fondu pro knihovny zřizované a/nebo provozované obcemi na území České republiky.

Na stránkách Národní knihovny a MK ČR je k dispozici ke stažení Standard pro dobrý fond. Standard je doporučením pro veřejné knihovny působící v obcích do 40 000 obyvatel. Standard vymezuje parametry pro budování knihovních fondů z hlediska jejich objemu, obsahu i finančního zajištění. Poskytuje návod k provádění průběžné, pravidelné i mimořádné aktualizace knihovního fondu.

Do konce říjná letošního roku bude standard vydání i v tištěné podobě.