Spoznaj svoje družobné mesto Skalica

datum akce 14.9.2018, před 6 roky | vytvořeno: 17.9.2018, před 6 roky v rubrice Aktuálně družební program k oslavám 100. výročí vzniku ČSR

Díky vstřícnosti svých zřizovatelů mohly v rámci

oslav historie města Skalica a 100. výročí vzniku ČSR

Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana a Mestská knižnica Skalica zrealizovat projekt s názvem

Spoznaj svoje družobné město Skalicu.

A tak v pátek 14. září vyrazila dvacítka sedmáků ze ZŠ UNESCO do partnerského města Skalice,

kde se společně se skalickými dětmi ZŠ Strážnická zúčastnili naučně zábavného programu.

Při plnění úkolů děti poznaly a navštívily Štátny archív, Mestský úrad, ale také Škarniclovskú tlačiareň, Záhorské múzeum, Jezuitský kostol či Gvadániho kúriu a partnerskou základní školu. Hravou formou se seznámily se skalickými osobnostmi - Pavlem Blahou, Ľudovítem Okánikem,  Františkem Sasinkem... Třešničkou byla ochutnávka tradičního skalického trdelníku a nácvik lidového tance Čerešničky.

Závěr celodenního soutěžního programu v jezuitském kostele umocnilo vystoupení skalických Spjevulí, a pak už ocenili nejlepší žáky viceprimátor města pan Milan Roman a ředitelka Mestskej knižnice ve Skalici paní Ľubica Rozborilová. Věříme, že byla navázána nová přátelství a už se těšíme v červnu příštího roku, kdy přicestují naoplátku skalické děti do Uh. Hradiště. Snad i družební styky mezi knihovnami přispějí k rozvoji již tak bohaté spolupráce mezi oběma partnerskými městy.

Děkujeme Mestskej knižnici ve Skalici, paní ředitelce Ľubici Rozborilové i jejím milým kolegům, Mestskému úradu ve Skalici - panu viceprimátorovi Milanu Romanovi a paní Andree Orbanové, žákům, paní učitelce Zuzaně Holienčinové a paní ředitelce Evě Hanzalíkové ZŠ Strážnická, pracovníkům Štátneho archívu, Škarnickovskej tlačiarne, Záhorského múzea a všem ve Skalici.

Bylo nám u Vás moc dobře!!!