Rytířka krásného slova za Zlínský kraj je z Uherského Hradiště!

vytvořeno: 18.6.2018, před 6 roky v rubrice Aktuálně Slavnost pasování proběhla v pražském Klementinu 1.6.2018

"Ve jménu pohádek, románů a básní, jménem všech literárních hrdinů a světů, ... pasuji Tě na Rytíře krásného slova."  Tuto formuli si v pátek 1. června 2018 vyslechlo v Zrcadlové kapli pražského Klementina dvanáct dětí z celé naší vlasti. Vyvrcholil tak dvouletý projekt Klubu dětských knihoven SKIP ČR Kde končí svět, který zastřešuje aktivity dětských knihoven.

Knihovny Zlínského kraje se do projektu zapojily soutěží pro malé literáty, do které zaslalo své příspěvky 638 dětí. Regionální kola uspořádaly společně Knihovna Kroměřížska v Kroměříži, Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti, Masarykova veřejná knihovna ve Vsetíně a Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně. Vítězné práce postoupily do kola krajského.  A my máme velkou radost, že se absolutní vítězkou s nejvyšším počtem bodů stala žačka ZŠ UNESCO v Uherském Hradišti Valentýna Karafiátová s komiksem Nikdo si tě neváží, dokud nejsi na váze. Právě Valentýna byla jmenována Rytířkou řádu krásného slova! Gratulujeme!