KASÁRNA: Projekt ŠKOLA NARUBY se vydařil

datum akce 1.6.2023, před 1 rokem | vytvořeno: 9.6.2023, před 1 rokem v rubrice Aktuálně Projekt Škola naruby ve spolupráci s Klubem dětských knihoven

V červnu 2023 navštívily pobočku Kasárna děti z 1.A a 1.C Základní školy Sportovní Uherské Hradiště a 2. a 3. třída ZŠ Academic School. Tyto třídy se zapojily do projektu Škola naruby.

Projekt Škola naruby organizuje Klub dětských knihoven – Regionální klubko Moravskoslezského

a Olomouckého kraje a hlavní cíle jsou propojit rodinu, knihovnu a školu a podpořit vztah ke čtení

a předčítání v rodině (přesvědčit rodiče, aby denně se svými dětmi četli).

Do čtenářských deníčků zapisují děti, kdo z rodičů jim ten den četl, jeho čtení známkují, píší pochvaly či poznámky, malují své zážitky z přečtených knih.

Pobočka KBBB Kasárna připravila tento projekt pro své malé čtenáře a děti z 1.A a 1.C ZŠ Sportovní Uherské Hradiště a děti z 2. a 3. třídy ZŠ Academic School celý rok poctivě četly s rodiči, příbuznými a sourozenci a zapisovaly si vše, co samy přečetly nebo jim bylo přečteno. Do svých deníčků namalovaly i obrázky a moc se jim to povedlo.

Podívejte se ve fotogalerii, kolik záznamů o přečtených knihách děti do svých deníčků uvedly.

Ze setkání v knihovně děti odcházely se spoustou nově vypůjčených knih a dojmů ze scénického čtení od paní knihovnice z knihy J. Donaldson: Gruffalo.