Platba poplatků přes platební bránu ComGate

Jak zaplatit poplatek online?

Nejprve je třeba se přihlásit do čtenářského konta v našem katalogu.

​Pro přihlášení použijte číslo čtenáře a PIN - datum narození ve tvaru RRMMDD.

Po přihlášení rozkliknete své jméno a v záložce si vyhledáte "celkový dluh" a kliknete na něj.

Rozbalí se vám záložka "Moje poplatky" s celkovým dluhem.

Kliknete na tlačítko "Zaplatit všechny dlužné poplatky".

Minimální platba kartou je 10 Kč.

Zobrazí se otázka, zda chcete opravdu pokračovat k platbě. Potvrdíte tlačítkem "OK".

Pokud chcete tento krok zrušit, stačí kliknout na tlačítko "Zrušit" a dostanete se zpět na záložku "Moje poplatky".

Systém vás nyní přesměruje na platební bránu ComGate.

Vyberte si typ platby z nabízených možností (QR platba, Platba kartou, Bankovní převod).

QR platba

1. Z nabízených možností zvolte platební metodu QR platba.
  2. Vyberte z nabídky svou banku.
  3. ​Následně se vám vygeneruje QR kód.
  4. Na mobilním telefonu spustíte aplikaci mobilního bankovnictví, zvolíte platbu pomocí QR kódu, ten načtete z obrazovky počítače a pokračujete s předvyplněným bankovním převodem na telefonu.

Z pohledu obchodníka se jedná o platbu bankovním převodem.

Platba kartou

1. Z nabízených možností zvolte platební metodu Platba kartou.
  2. Do rozhraní platební brány ComGate zadáte číslo karty, datum platnosti a CVC kód – tři čísla, která najdete v podpisovém proužku na zadní straně karty.

Vše je zabezpečeno standardem 3D Secure, a tak budete nejspíš požádáni ze strany banky o další ověření.

Bankovní převod

1. ​Z nabízených možností zvolte platební metodu Bankovní převod.
  2. Vyberte z nabídky svou banku.
  3. Pokud nenajdete svou banku mezi online bankovními převody, zvolte metodu ostatní banky.
  4. Poté se vám zobrazí platební údaje k platbě (číslo účtu protistrany, částka a variabilní symbol).
  5. Přihlásíte se do svého internetového bankovnictví a zadáte údaje, které zobrazila platební brána.
  6. V případě, že váš mobil podporuje čtení QR kódů, můžete zaplatit pomocí QR platby. Po zadání údajů k platbě nebo jejich načtení přes QR kód je možné platbu potvrdit.
  7. Po zaplacení dojde k přesměrování zpět do katalogu.