Ochrana osobních údajů v prostředí knihoven

vytvořeno: 13.2.2018, před 7 roky v rubrice Aktuálně pro knihovny Konkretizace povinností vyplývajících knihovnám z nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů

Na stránce IPK - Informace pro knihovny je k dispozici příručka k ochraně osobních údajů v knihovnách. Příručka zachycuje stav zpracování problematiky ochrany osobních údajů v knihovnách k 7. 2. 2018. Nejedná se o definitivní znění, text bude průběžně doplňován přílohami, odkazy a aktuálními informacemi.

Odkaz na příručku pro ochranu osobních údajů v knihovnách uvedl mezi doporučené metodické materiály na svých stránkách i Úřad pro ochranu osobních údajů.

Ochrana osobních údajů v prostředí knihoven
Prezentace ze setkání starostů a knihovníků okresu Zlín 11. 4. 2018

Jak postupovat při zabezpečení webových stránek knihovny.

Prezentace Mgr. Pavla Šrámka ze Státního okresního archívu Zlín, která zazněla na setkání starostů a knihovníků okresu Zlín 11. 4. 2018.