Mařatice: Střípky z historie starých Mařatic II.

datum akce 29.5.2015, před 9 roky | vytvořeno: 22.5.2015, před 9 roky v rubrice Aktuálně Procházka po dolním konci Mařatic s PhDr. Blankou Rašticovou

PhDr. Blanka Rašticová je velmi dobře známa svými zajímavými a erudovanými procházkami historiíí  Uherského Hradiště. Proto jsme velmi rádi, že souhlasila s uskutečněním podobného projektu i v Mařaticích. Vloni na podzim proběhla první část akce Střípky z historie starých Mařatic. Tehdy jsme ve studeném a větrném počasí prošli horní konec Mařatic až ke kostelu na hřbitově. Odměnou za otužilost byly velmi zajímavé informace z historie naší čtvrti.

Věříme, že tentokrát bude hezky a budeme si moci procházku dolním koncem Mařatic náležitě užít.

Mimo jiné je v plánu dům č.p. 273 - replika lidového domu, kterou nechal postavit zlínský právník dr. Ladislav Rutte.

Kdy: Pátek 29.5.2015 v 16.00
Kde: sraz u pekárny v Mařaticích

V případě nepříznivého počasí se akce přesune na jiný termín.