Mařatice: Noc s Andersenem Čtyřlístková

Letošnímu nocování v mařatické knihovně vévodil Čtyřlístek!

V Mařaticích jsme s Andersenem letos nocovali poosmé, tentokrát se vše neslo v duchu Čtyřlístku.

Nejdřív jsme se vydali na náměstí, kde se děti setkaly s panem Němečkem, synem tvůrce našeho nejznámějšího komiksu, čtyřlístkovými postavičkami, Andersenkami a kouzelníkem Jirkou Hadašem.

V kině zhlédli film Čtyřlístek ve službách krále. Potom jsme dorazili zpátky na základnu - do mařatické knihovny.

Děti si nejdřív samy vytvořily své čtyřlistkové masky - nejvíc frčel Bobík! (o:

Ti, kteří čekali na polotovary z papírových talířů, zbudovali Třeskoprsky z vyřazených knih a prázdných beden.

Pak pole ovládly gumičky a pletlo a četlo se o sto šest - náramky, náhrdelníky, nanuky, čtyřlístkový příběh - kluci i holky bez rozdílu.

A to už se blížilo vyvrcholení večera, děti si samy vyzkoušely práci tvůrců Čtyřlístku a vytvořily vlastní originální komiks!

Tady je:

Nakonec si ještě samy nainstalovaly stezku odvahy a knihovnu ovládla tma, strašidelné zvuky a jekot postrašených... No a potom už jsme si všichni popřáli dobrou noc!