Mařatice: Hravá angličtina pro děti i maminky

datum akce 13.10.2017, před 7 roky | vytvořeno: 10.10.2016, před 8 roky v rubrice Aktuálně Vzdělávací cyklus s Mgr. Vladimírou Černou určený pro děti ve věku 2 - 5 let

Opět se po prázninách do knihovny v Mařaticích vrací  Hravá angličtina pro děti a jejich rodiče, kterou bude lektorovat Mgr. Vladimíra Černá. Akce je určena pro děti ve věku 2 až 5 let a jejich rodiče.

Agličtina bude každých 14 dnů, není nutno se hlásit na kompletní kurz.  Lekce bude vždy v rozsahu 45 minut, v další čtvrthodině bude možnost konverzace v angličtině s rodiči. Angličtinka probíhá hravou formou - pomocí básniček či písniček v angličtině. Děti si spolu a s lektorkou hrají a povídají a postupně si tak osvojí základy angličtiny.

Možná si ale říkáte, proč tak malé děti vystavovat cizímu jazyku -

Mgr. Vladimíra Černá k tomu říká:

Žijeme v zemi, kde máme jeden úřední jazyk a děti nebývají v běžném životě vystaveny jinému jazyku než své mateřštině.

Přesto právě v takto raném věku jsou smysly a mozek dítěte připraveny přijímat další jazyky způsobem, který se pak už nikdy v životě neopakuje. Ucho dítěte je otevřeno a mozek je schopen jen zhruba do šesti let věku vytvářet různé fonetické systémy na základě zvukových vjemů. Zkušeností s cizím jazykem se vytváří nové oblasti a vzorce chápání, na rozdíl od pozdějšího učení, kdy se nový jazyk snažíme uchopit vzorci již vytvořenými.

V tomto období, pokud je splněna podmínka bezpečného a emočně uspokojujícího prostředí, přijímá dítě další jazyk jako zcela přirozenou součást lidské komunikace, neexistuje stud, zmatek.

V našich lekcích je proto na prvním místě uvolněná atmosféra, zábava, pobyt ve společnosti dalších dětí a rodičů, který je pro nás všechny přínosem. Angličtina není prostředkem, ale cílem, děti tedy nejsou uměle upozorňovány na to, že teď se právě učí angličtinu, ale učí se zpívat písničky, reagovat v rámci her, čteme si knížky, kreslíme, hrajeme si s hračkami. A jen tak mimochodem během lekce nezazní jiný jazyk než angličtina. Anglicky se mezi sebou dorozumíváme během lekce také my, dospělí. A to bez ohledu na to, jakou kdo máme úroveň znalostí; domluva „rukama-nohama“ je naprosto v pořádku. Děti to berou jako samozřejmost a mimochodem se tím učí, že angličtina není jen na hraní, ale i ke komunikaci mezi dospělými, a že naše krásná čeština není jediným jazykem v jejich světě.

Tak s dětmi přijďte, angličtinka bude pro vás i pro ně velký přínosem!

V tomto odkazu najdete i texty písniček.

Kdy: Pátek 13. 10. v 9.30 a pak každých 14 dnů ve stejném čase

Kde: Knihovna Mařatice, 1.Máje 60