Lovci perel 2017 a Pátračka s QR kódy

datum akce 25.11.2017, před 7 roky | vytvořeno: 27.11.2017, před 7 roky v rubrice Aktuálně vyhlášení výsledků dvou čtenářských soutěží

Do druhého ročníku čtenářské soutěže Lovci perel se v Knihovně BBB zapojilo 51 čtenářů oddělení pro děti. Úkolem malých lovců bylo najít v knihovně speciálně označené knihy, tzv. perlorodky, přečíst je a vyplnit speciální dotazník. Po celý rok malí i větší čtenáři pilně četli a odpovídali na otázky povinné i nepovinné. Jejich perlové náhrdelníky zdobily prostory dětského knižního království a budily pozornost všech návštěvníků.

A jak to všechno dopadlo? Výsledky jsme vyhlásili při Dnu pro dětskou knihu v sobotu 25. listopadu 2017. Největšími lovkyněmi perel se staly Kristýna Knotová se 104 perlami, Beáta Chovancová s 88 perlami a Simona Kučerová odevzdala 60 dotazníků. Nejmladší lovkyní se stala Rút Nováková 68, která ještě nechodí do školy a knížky četla a na otázky odpovídala společně s rodiči. Odměnit nemůžeme všechny, a tak alespoň za zajímavé odpovědi a moc pěkné obrázky získaly cenu ještě Františka Stránská, Klára Daňková a Karolína Knotová. Všem gratulujeme!

Za prima projekt děkujeme Knihovně města Hradce Králové, za odměny Městu Uherské Hradiště a Nadaci SYNOT.

Kromě celoroční soutěže Lovci perel jsme při Dnu pro dětskou knihu mohli odměnit také čtenáře, kteří se zúčastnili pátrací hry s QR kódy. Hra byla připravena ve spolupráci s Městskými kiny v Uherském Hradišti a do soutěže o 5 volňásků se zapojilo 61 dětí. Výherce při sobotním programu vylosoval Ředitel MK Josef Korvas a ceny získávají: Barbora Chvílová, Stela Němcová, Martin Sukaný, Josef Válek a Tomáš Gregor. Ceny pro výherce jsou připraveny v oddělení pro děti