Literární snídaně s minibazarem se vydařila

datum akce 29.8.2023, před 11 měsíci | vytvořeno: 29.8.2023, před 11 měsíci v rubrice Aktuálně Setkali jsme se společně s Eurocentrem Zlín a posnídali ve stylu známých literárních postav

"Breakfast for one at nine, please. Green figs. Yogurt. Coffee - very black," zaznělo z úst Jamese Bonda v Srdečných pozdravech z Ruska. A tak jsme po jeho vzoru, za podpory a ve spolupráci s Eurocentrem Zlín, připravili v 9:00 za knihovnou BBB hned 9 snídaňových literárních ochutnávek. Všichni malí i velcí si venkovní piknik spojený s minibazarem knih užili a ochutnat mohli bílý jogurt s fíky podle Jamese Bonda, palačinky Pippi Dlouhé punčochy, Kalleho briošky, croissanty malého Mikuláše, Pinocchiovu focacciu, Jánošíkovu bryndzovou pomazánku, Alenčiny sladké muffiny, Púův medový chléb či Poirrotovy okurkové sandwiche. K tomu všemu nesměl chybět klasický anglický čaj, opravdu silná černá káva či horká čokoláda.

Všichni jsme si dopoledne s literárními postavami i soutěžemi Eurocentra Zlín užili a věříme, že se zase brzy společně setkáme.

Děkujeme Lívii Ranocha a Eurocentru Zlín