Koncert tradiční židovské hudby i klezmeru

datum akce 11.9.2022, před 2 roky | vytvořeno: 29.8.2022, před 2 roky v rubrice Aktuálně Tradiční klezmerové vystoupení v rámci Slováckých slavností vína a otevřených památek.

V neděli 11. září 2022 se od 10:30 do 12:00 hodin na prostranství za budovou knihovny (v případě nepříznivého počasí v čítárně) uskuteční tradiční klezmerové vystoupení v rámci Slováckých slavností vína a otevřených památek. Návštěvníci se letos mohou těšit na skupinu Trio Lechaim.

Petra Zindler
Zpěvačka Moravského divadla Olomouc, skladatelka, autorka mnoha písní, které hraje například Rádio Rubi, Rádio Petrov či rádio Kiss Publicum.

Igor Dněprov
Člen Moravské filharmonie Olomouc, kde vede skupinu druhých houslí. Pochází z Ukrajiny a židovský repertroár je jeho srdcová záležitost. Vystupuje příležitostně se sólovými projekty převážně komorní hudby.

Richard Mlynář
Člen orchestru Moravského divadla Olomouc, jazzman a skladatel. V letech 2004 - 2005 absolvoval jako klavírista evropské turné muzikálu Jesus Christ Superstar v americké produkci. Dlouho také spolupracoval s B side bandem a Vojtou Dykem.