Koncert tradiční židovské hudby a klezmeru

datum akce 8.9.2024, za 25 dnů | vytvořeno: 8.8.2024, před 6 dny v rubrice Aktuálně Tradiční klezmerové vystoupení v rámci Slováckých slavností vína a otevřených památek.

V neděli 8. září se na prostranství za budovou knihovny uskuteční tradiční klezmerové vystoupení

v rámci Slováckých slavností vína a otevřených památek. Návštěvníci se letos mohou těšit na skupinu Mojše Band.

Prostranství za knihovnou, neděle 8. září 2024 od 10.30 hodin.

V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční v čítárně KBBB.

Mojše Band

Je autentická kapela reprezentující židovskou hudební tradici ze Slovenska. Dnes už má jasné postavení na evropské scéně díky inovativnímu pohledu na židovské dědictví.

Kapela účinkovala na mnohých prestižních akcích jako Jewish Culture Festiwal Krakow ale i Mazal tov Košice, KlezMORE – Wien, Tachana HaRishona – Jeruzalem, Šamajim – Třebíč, Simcha – Wroclaw, Pohoda, Sziget, Czech Music Crossroads a mnohé další.

Mezi významné počiny patří spolupráce s Abraham Geiger Collegue v Berlíne, případně komunitou Beit – Krakow. Mojše Band je finalistou Celosvětové soutěže židovské hudby v Amsterdamu v roce 2017 a držitelem prestižní Youtube Award v letech 2018 – 2019.

Účinkují

Michal Paľko - cimbál, zpěv, dechové nástroje

František Kubiš - akordeón, zpěv, klávesy

Jakub Stračina - kontrabas, zpěv, e-bas, computer

Diskografie

2015 – album Reguita s mezinárodním obsazením a sólovou spoluprácí s Rabbi Tanyi Segal z TelAvivuu - 2018 - album Tfilos un Nigunim / Modlitby a nápěvy

2019 - album Tehillim / Chválozpěvy

2021 - album Mitzvos / Přikázání - na texty slovenského básníka Shloma ben Rivke.

Mojše Band se systematicky věnuje mapování židovského hudebního dědictví z regionů bývalé Rakouskouherské monarchie. V rámci této činnosti vydává systematicky alba pojmenovaná podle regionů.

2018 - Zipserim

2020 - Sárosi