Klezmer v podání Mi Martef na Slavnostech vína

datum akce 10.9.2017, před 7 roky | vytvořeno: 24.8.2017, před 7 roky v rubrice Aktuálně Vystoupení hudební skupiny na travnaté ploše u Knihovny BBB.

I v letošním roce se můžete potěšit návštěvou akce s židovskou tématikou. V neděli 10. září v 10.30 se na travnaté ploše u Knihovny BBB uskuteční hudební vystoupení 1. plzeňského kosmopolitně-liberálního klezmeru Mi Martef (v překladu ze sklepa). Seskupení hraje moudré i rozverné židovské písně. Opravdový zpěv křehké zpěvačky a zakladatelky kapely Karol Kašeové doprovázejí tři hudebníci: na festovní kontrabas (Ivan Kudrna), skočnou harmoniku (Jarek Jurečka) a tklivé housle (Peter Heider). Repertoár písní se klene od Birobidjanu, přes Belz, až po sefardské Toledo.