Odložení z poličky (bleskovka), objednávka z depozitáře

Pro vytvoření odložení nebo objednávky je nezbytné se nejprve přihlásit do čtenářského konta v našem katalogu.

Pro přihlášení použijte číslo čtenáře a PIN (heslo) datum narození ve tvaru RRMMDD.

1. Odložení z poličky - dříve "bleskovka"

Po přihlášení vyhledáme daný dokument ve vyhledávacím řádku viz zelená šipka

U konkrétního vyhledaného záznamu vidíme, že je dokument dostupný (buď v hlavní budově nebo na pobočkách) viz modrá šipka a můžeme si jej objednat prostřednictvím tlačítka "ZÍSKAT" viz červená šipka.

Po rozkliknutí se objeví tabulka "Možnosti", kde se dá dokument objednat z poličky (volný) či rezervovat (vypůjčený).

Je nezbytné zaškrtnout políčko, kde si knihu objednáváme viz modrá šipka. Zároveň vidíme časový údaj, kdy bude dokument dostupný a cenu za tuto službu.

Poté opět klikneme na tlačítko "ZÍSKAT" viz červená šipka.

Dokument je nyní objednaný. Vyčkejte na e-mail o oznámení, že je objednávka připravena k vyzvednutí.

2. Objednávka z depozitáře

Pro vytvoření objednávky z depozitáře je nezbytné se nejprve přihlásit do čtenářského konta v našem katalogu.

Po přihlášení vyhledáte daný dokument ve vyhledávacím řádku. Po vyhledání rozkliknete záznam dané knihy.

V tabulce "rozpis svazků" vidíte, že je kniha uložena v depozitáři a je dostupná (k vypůjčení) viz fialový kroužek.

Pokud máte o knihu zájem, klikněte na tlačítko  "ZÍSKAT".

Po rozkliknutí záznamu potvrdíte zatržítkem objednávku ze skladu a opět kliknete na tlačítko "ZÍSKAT".

Váš požadavek byl přijat. Vyčkejte na e-mail o oznámení dostupnosti knihy.