Informace z konference pro starosty, zástupce obcí a knihovníky regionu Uherské Hradiště

vytvořeno: 23.11.2022, před 2 roky v rubrice Aktuálně pro knihovny Tradiční setkání starostů a knihovníků regionu Uherské Hradiště

Konference, při níž se starostové obcí z okresu Uherské Hradiště setkali se zástupci veřejných knihoven, aby sdíleli vzájemně inspirativní zkušenosti, se uskutečnila 22. listopadu ve městě Uherský Ostroh.

Téměř šedesátku hostů uvítal ředitel KBBB Mgr. Radovan Jančář, starosta města Bc. Vlastimil Kuřimský a místostarosta Tomáš Bravený.

Zazněly zajímavé příspěvky, užitečné rady a mnoho informací.

Svůj pohled na obecní knihovny hostům ukázal starosta obce Mořice a knihovník - Tomáš Pavelka.

Co vše mohou udělat rodina, škola, knihovna a stát pro podporu čtenářství ve svém příspěvku prozradil prof. PhDr. Jiří Trávníček.

A o tom, že to v místní knihovně Babice žije, přítomné účastníky ve své prezentaci přesvědčila vedoucí knihovny Ing. Ivana Bičanová.

Oficiální část zakončila paní Markéta Petrů informací o oceněné knihovně a osobnosti Zlínského kraje roku 2022.

V průběhu programu hosté zhlédli záznam ze vzpomínkového večera k oslavám stého výročí od založení Městské knihovny v Uh. Ostrohu  - „Knihovna je dobré místo.“

Po skončení odborné části zájemci navštívili knihovnu, prohlédli si výstavu „Kouzlo vánoc“ a někteří vystoupali do zámecké věže.

Velké poděkování patří vedení města Uherský Ostroh a paní knihovnici Lence Hrdinkové za skvělou organizaci.