I po pětadvacáté se Noc s Andersenem vydařila

datum akce 22.3.2024, před 4 měsíci | vytvořeno: 23.3.2024, před 4 měsíci v rubrice Aktuálně noční dobrodružství v KBBB

Ani se tomu nechce věřit, že uherskohradišťská Noc s Andersenem oslavila své "čtvrtstoletiny". A my jsme jí mohli společně s dalšími 60 dětmi a skvělým Divadlem Víti Marčíka popřát. Nejprve jsme se ale v dopoledních hodinách podívali za dětmi v uherskohradišťské nemocnici a tradičně tam společně s kouzelníkem Jirkou Hadašem naše pohádkové nocování zahájili. V 18:00 pak všechny malé nocležníky na dálku pozdravil prezident republiky pan Petr Pavel, velvyslanec Dánského královstí pan Soren Kelstrup a letošní oslavenec, ilustrátor a spisovatel, Petr Sís. Tomu jsme také zazpívali a těšíme se, až si naše narozeninové přání poslechne. Samotný Hans Christian Andersen nezapomněl ocenit letošního čtenáře roku, kterým se stal šestiletý Michal Kremr. A pak už jsme se společně nalodili na pomyslnou palubu "kapitána" Robinsona... Naši malí námořníci se s ČČK naučili první pomoc - největší zájem sklidili Franta s Pepou - cviční resuscitační mládenci, vyrobili si pravý námořnický outfit a naučili se stopovat a sestavili si svou vlastní KPZku. A jako by to bylo předem naplánováno, vzali jsme své spacáky, zamířili do kopule a za svitu hvězd a dvou baterek, přečetli celou knihu o zubech piráta kapitána Krákory. Dvě minuty na to odzvonila půlnoc... Ale nebojte, ještě nějaký čas se spát nešlo... A co na to děti? Tak třeba: "Hej, mě tak baví vázat o půlnoci uzly!" :)

... ráno, hned po probuzení, jsme objevili tajný vzkaz v láhvi, díky němuž se mohly děti zapojit do soutěže s Eurocentry... morseovka nikomu hlavu nezamotala a vzkaz, který k nám v láhvi připlul, jsme i po tak náročné noci rozluštili. Námořníci si vedli úžasně, jejich cestovní pasy jsou plné razítek a my se těšíme zase za rok!

Děkujeme: ČČK Uherské Hradiště, kouzelník Jirka Hadaš, Eurocentrum Zlín - Livia Ranocha, Olga Švecová