Hradišťské sluníčko se opět rozsvítí!

datum akce 17.6.2019, před 5 roky | vytvořeno: 13.6.2019, před 5 roky v rubrice Aktuálně festival k podpoře dětského čtení v týdnu od 17. do 21.června

Malý festival k podpoře dětského čtení chce pozvat děti, které zůstávají přes léto ve městě, k návštěvě knihovny i o prázdninách. Vždyť prázdninový čas je tou nejlepší dobou ke čtení!

Během celého týdne zve Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana malé i velké čtenáře

na čtený večerníček na trávníčku u knihovny,

od pondělí 17. června do pátku 21. června vždy v 18:00.

A kdo letos bude číst pohádky? Těšit se můžete na herce Slováckého divadla

Jitku Hlaváčovou, Kláru Vojtkovou, Petru Staňkovou, Davida Vackeho či Pavla Šupinu,

v pátek budeme číst opět NEJEN dvojjazyčně česko-anglicky

Večerníčkové čepice, tříkolky, koloběžky, autíčka vítány!!!

V případě deště se večerníčky budou číst v knihovně.

V pondělí 17. června 2019 pozveme v 10.00 do kina Hvězda všechny mladé autory na vyhlášení výsledků dvou tradičních soutěží Píšu povídky, píšu básně ... a výtvarné soutěže Ex-libris 2019, tentokrát na téma Já a můj hrdina. Po slavnostním vyhlášení výsledků bude promítnut animovaný film podle předlohy Roalda Dahla Pohádky naruby.

Pasováním prvňáčků na čtenáře slavnostně ukončíme celoroční společný projekt Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka. Národního projektu se účastnily první třídy všech základních škol našeho města a také prvňáčci ZŠ J. Bublíka v Bánově, ZŠ Jalubí, ZŠ Nedakonice, ZŠ Polešovice a ZŠ Mistřice. Celkem bude odpasováno 382 dětí, které získají knihu spisovatele Miroslava Tvrze a ilustrátorky Aleny Schulz Kde se nosí krky.

Prostory oddělení pro děti budou celé prázdniny zdobit obrázky z výtvarné soutěže Ex-libris 2019.