Hradišťské sluníčko ocenilo nejlepší mladé literáty a výtvarníky

datum akce 17.6.2019, před 5 roky | vytvořeno: 17.6.2019, před 5 roky v rubrice Aktuálně slavnostní vyhlášení výsledků soutěží Píšu povídky, píšu básně a Ex-libris 2019

Velkým setkáním mladých autorů a výtvarníků začalo pondělní dopoledne v kině Hvězda. Úderem desáté hodiny jsme zde ocenili ty nejlepší z našich mladých tvůrců. Letošní HRDINSKÉ téma zaujalo na 233 dětí, do soutěže Ex-libris dorazila stovka prací. Těší nás, že toto téma oslovilo děti nejen z našeho regionu, ale také z kraje Moravskoslezského, Královéhradeckého či až ze vzdáleného Německa. Ceny z uherskohradišťska tak putují až do Deštné v Orlických horách, Bílovce a České školy bez hranic v Rhein-Mainu. Zcela zaplněné kino potleskem odměnilo vítěze a odměnou všem byl pak animovaný film podle scénáře Roalda Dahla Pohádky naruby.

Nejlepší práce z okresního kola postoupily do kola krajského. To v tomto roce pořádala Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana a proběhlo ve středu 5. června 2019 v prostorách Galerie J. Uprky.

Odměnit nemůžeme všechny. A tak, pokud se nenajdete mezi oceněnými, nevzdávejte to a PIŠTE dál!

V oddělení pro děti si můžete prohlédnout po celé prázdniny nejen oceněná Ex-libris.

Děkujeme: Město Uherské Hradiště, Městská kina, ZUŠ Slovácko, Vitar, s.r.o., RNDr. Vladimír Koníček, členům poroty: Lenka Burešová, Miroslava Čápová, Alena Kučerová, Olga Švecová, Petra Havlíková Jilíková, Jiří Hiršl, Jaroslav Hrabec, Zdeněk Janas, Ladislav Kurka, Jan Langhammer a Libor Vodička.