Krajské kolo literární soutěže knihoven Zlínského kraje

datum akce 15.6.2015, před 9 roky | vytvořeno: 8.6.2015, před 9 roky v rubrice Aktuálně Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže pro děti proběhlo v úterý 9. června 2015 na Malé scéně Slováckého divadla v Uherském Hradišti

I v tomto roce už popatnácté se spojily čtyři knihovny Zlínského kraje k vyhlášení a realizaci krajského kola literární soutěže. Předcházela mu kola regionální, kam přišla více než pětistovka prací a ty nejlepší pak postoupily do krajského kola, které letos organizovala Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti. Ve všech knihovnách práce dětí hodnotili porotci z řad regionálních autorů a dalších osobností Zlínského kraje, bodovým systémem bylo stanoveno pořadí ve čtyřech věkových kategoriích i kategoriích speciálních, mezi něž patří např. kategorie komiksu. Vybrat název krajského sborníčku bylo letos zvlášť obtížné, vždyť každá knihovna vyhlásila své téma. A tak děti mohly ve Zlíně psát na téma Byl jednou jeden pokrok, v Kroměříži mladí autoři přemýšleli o tom, Proč žiji rád v Evropě, vsetínští v soutěži O poklad strýca Juráša hledali Objevy, které změnily svět a uherskohradišťské děti psaly práce k 140. výročí vzniku synagogy, kde sídlí Knihovna BBB. Oceněné práce zájemci najdou ve sborníčku Píšu, píšeš, píšeme, který dostali všichni ocenění na slavnostním vyhlášení výsledků krajského kola v úterý 9. června 2015 na Malé scéně Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Všem mladým autorům gratulujeme, děkujeme porotcům a těšíme se na další 16. ročník pomyslného literárního klání.