Dvacáté Noci s Andersenem jsme řádně pogratulovali!

datum akce 29.3.2019, před 5 roky | vytvořeno: 30.3.2019, před 5 roky v rubrice Aktuálně A pořádně jsme si to užili!

Letošní jubilejní 20. uherskohradišťská Noc s Andersenem začala už v poledne, a to návštěvou samotného H.Ch. Andersena, který potěšil pacienty uherskohradišťské nemocnice. Spolu s nimi si pak vyslechl pohádky o neposlušných, ale i poslušných kůzlátkách.

Dětem do synagogy pak v 18 hodin ve svém kouzelném kufru přinesl dánský pohádkář svůj oblíbený příběh Křesadlo. A byl to opravdu pohádkový večer! Odměnili jsme autory vítězných prací výtvarné soutěže Andersenova cesta Evropou (nejen oceněné práce si můžete prohlédnout v čítárně knihovny BBB). Spolu se starostou královského města Uherské Hradiště a ředitelem Knihovny BBB jsme představili malým čtenářům zbrusu novou knihu 20 let - Noc s Andersenem.

A pak, plni očekávání, jsme mezi námi přivítali brněnské divadlo MALÉhRY. Čtení a vyprávění s písničkami v podání hereček Daniely Zbytovské, Barbory Seidlové a Nikoly Zbytovské zaujalo malé i velké. Společnou písničku jste mohli zaslechnout také v přímém přenosu České televize.

Pohádkový večer vyvrcholil společně zazpívanou gratulací a společným fotografováním. To největší dobrodružství ale na všechny děti čekalo až v noci... soutěže, stezky odvahy, noční procházka, ale hlavně čtení pohádek nebralo konce. Tak zase za rok!

Děkujeme: Igor Stránský; Eurocentrum Zlín a Lívia Pekajové; VITAR, s.r.o.: Vitaminy, minerální látky, doplňky stravy; Zaedno - MgA Sevdalina Kovářová Kostadinova (Sevda) a časopis Kamarádi; Audiotéka.cz; Tympanum audioknihy; Supraphon; Pojišťovna VZP, a.s.; Město UH; druháčci ZŠ Za Alejí; kolektiv Knihovny BBB - za vydatnou pomoc!