Do cizokrajných zemí a Evropské unie

datum akce 4.5.2022, před 2 roky | vytvořeno: 4.5.2022, před 2 roky v rubrice Aktuálně beseda s páťáky anglicky, ale taky trochu španělsky, turecky, ale hlavně evropsky

Do cizokrajných zemí jsme se pomyslně vydali s Yasi a s Ekin, dobrovolnicemi ze Španělska a Turecka, které tráví svůj čas v uherskohradišťském centru Akropolis v rámci projektu Erasmus+. Ty představily dětem pátých tříd ZŠ TGM a ZŠ Sportovní své rodné země, ale také nejčtenější a nejoblíbenější dětské autory či pohádkové hrdiny. Přesvědčili jsme se, že páťáci jsou zdatní angličtináři, neb téměř nepotřebovali služeb tlumočníka :) Zazněla také ukázka španělštiny a turečtiny a nechybělo ani české čtení z knihy oblíbené španělské autorky Elviry Lindo.

Třešničkou na dortu byla "únikovka" Expedice Evropa, kterou si pro děti připravila Ing. Livia Ranocha z Eurocentra Zlín. Nakonec si všichni zatočili kolem štěstí a s sebou si odnesli pěkné ceny.

Děkujeme: Akropolis, z.s. - Mgr. Veronice Kubíkové, Yasi a Ekin; Eurocentru Zlín - Ing. Livii Ranocha,

Ing. Bc. Aleši Hanusovi a všem šikovným páťákům a jejich milým učitelkám