Dny britského filmu a kultury 2016 v kině Hvězda LITERÁRNÍ ČÁST

datum akce 21.11.2016, před 8 roky | vytvořeno: 21.11.2016, před 8 roky v rubrice Aktuálně Vyhodnocení literárního kvízu

V pondělí 21. 11. 2016 byli ředitelem Knihovny BBB Mgr. Radovanem Jančářem vylosováni 3 výherci dospělí a 3 děti. Soutěže se zúčastnilo celkem 35 soutěžících, z nichž 22 odpovědělo správně. Dospělí vyhráli 3x akreditaci na UKUH 2016 (24. - 27.11.) v ceně 500 Kč + dárkové předměty Městských kin, děti vyhrály 3x dárkový šek na návštěvu filmu v kině Hvězda v ceně 100 Kč + filmové plakáty a fotosky + dárkové předměty Městských kin.

Předání cen proběhne v kině Hvězda ve středu 23.11. (8:00 - 15:30 v kanceláři kina; později v pokladně kina). Děkujeme všem za účast a VÝHERCŮM GRATULUJEME!

A jakže zněly správné odpovědi?

Dospělí:

1. Mezi britské postkoloniální autory nepatří:

Arthur Charles Clarke

2. Kterou z těchto knih napsal Salman Rushdie?

Satanské verše

3. Která z těchto zemí nebyla britskou kolonií?

Maroko

Děti:

1. V Knihách džunglí od Rudyarda Kiplinga vystupuje chlapec, který se jmenuje:

Mauglí

2. Knihy Rudyarda Kiplinga a E. T. Setona byly inspirací lordu Baden-Powellovi k založení hnutí:

Skautingu

3. Příběh chlapce, postiženého obrnou, napsal australský spisovatel Allan Marshal a podle llllstejnojmenné knihy vznikl u nás film, který se jmenuje:

Už zase skáču přes kaluže