Den pro dětskou knihu se po dvou letech opravdu vydařil!

datum akce 26.11.2022, před 2 roky | vytvořeno: 26.11.2022, před 2 roky v rubrice Aktuálně předadventní program pro podporu dětského čtenářství již počtrnácté

S nadšením jsme po dvouleté pauze opět přivítali všechny velké i malé milovníky psaného slova na již čtrnáctém Dnu pro dětskou knihu. A máme radost, že se opravdu vydařil!

Do Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana zavítaly a celým programem provázely děti z  DFS Omladinka, které všechny přítomné svým zpěvem adventně naladily. Pohádka Komorná a kašpárek dělaj v zámku pořádek v podání herců Anny Pospíchalové a Davida Macháčka pobavila nejen mladé publikum a jako první jsme mohli na svět přivítat nové knižní miminko, sbírku básní Tasemnice hledá byt za účasti autora Ondřeje Hrabala a ilustrátorky Alžběty Z. Göbelové.

Při Dnu pro dětskou knihu hraje kniha PRIM, a tak tomu bylo i letos. Věříme, že jsme knihovnu představili jako místo komunitní, jako místo, kde se dá příjemně strávit volný čas.

Po celé dopoledne děti tvořily a domů si odnášely krásné, vlastnoručně vyrobené dárečky a všichni dospělí si dopoledne mohli zpříjemnit nejedním kafíčkem.

Těšíme se zase za rok a všem, kteří nám pomohli vytvořit úžasnou atmosféru, děkujeme!

Děkujeme: Město UH, DFS Omladinka - ZUŠ Folklorika UH, Dětský domov Uherský Ostroh, Eva Blahová, Olga Skotáková, Iveta Langová, Michaela Jelénková, Ester Benešová, NDZM TULiP, nakladatelství Host Brno, Kavárna Jamai Café a David Macháček a Anna Pospíchalová.