Den pro dětskou knihu 2016

vytvořeno: 28.11.2016, před 8 roky v rubrice Aktuálně připomenul také 70. výročí vzniku samostatného dětského oddělení

Už podesáté adventní čas pozval děti i rodiče do prostor celé Knihovny BBB v Uherském Hradišti, kde na všechny příchozí čekal zajímavý program, dílničky a mimořádný předvánoční prodej knih z knihkupectví AVE. Zároveň jsme mohli oslavit 70. výročí vzniku samostatného dětského oddělení, připomenout dětem učitele a knihovníka Bedřicha Beneše Buchlovana. Mezi dary k výročí jmenujme 2 výukové ipady, které rozšíří nabídku počítačových míst v oddělení pro děti a výukový program Včelka, který jistě využijí rodiče začínajících čtenářů.

Největší prostor jsme věnovali čtenářské soutěži Lovci perel, ocenili jsme patnáct nejpilnějších čtenářů a nejen pro ně přečetli a zahráli herci Slováckého divadla Příhody pavouka Čendy. Vše zpestřily písničky druháčků ze ZŠ U Pálenice v Kunovicích a také písničkáře Daniela Vydry. Prodávaly se zde krásné rukodělné výrobky, vánoční přáníčka, háčkované hračky; kdo chtěl, spolu s dětmi z dětského domova v Uherském Ostrohu a paní Ester Benešovou si mohl něco vyrobit. Vánoční punč, kafíčko a sladkosti připravilo Café 21.

fotoalbum : http://kbbb.rajce.idnes.cz/Den_pro_detskou_knihu_2016/