Den dětí prožily čtenářky naší knihovny v Praze

datum akce 1.6.2016, před 8 roky | vytvořeno: 3.6.2016, před 8 roky v rubrice Aktuálně slavnostní ukončení národního projektu Kde končí svět 2015/2016

Ve středu 1. června 2016 se konalo v Nosticově paláci v budově Ministerstva kultury ČR vyhodnocení dvouletého projektu Kde končí svět 2015/2016, tektokrát s podtitulem Jak je to s králem. Po slavnostním obřadu pasování dětí i dospělých na Rytíře Řádu krásného slova a autogramiádě s dospělými rytířkami spisovatelkou Danielou Fischerovou a herečkou Taťjanou Medveckou proběhlo setkání dětí celé naší vlasti. Děti si předaly malé dárečky a setkaly se také s dětským rytířem Jerry Mechem, který na slavnost přiletěl z Chicaga. Prohlídka Pražského hradu s průvodci umocnila dojem z celého slavnostního dne.

Do řádu Rytířů krásného slova byl za Zlínský kraj pasován vítěz krajského kola literární soutěže Michal Gerža ze Vsetína. Najdete ho na fotografiích společně s našimi čtenářkami.