Celý týden nám svítilo Hradišťské sluníčko

datum akce 22.6.2018, před 6 roky | vytvořeno: 21.6.2018, před 6 roky v rubrice Aktuálně Malý festival k podpoře dětského čtení přinesl pasování prvňáčků i čtené večerníčky

V pondělí, 18.6.2018, už poosmnácté vyhlásilo Hradišťské sluníčko výsledky literární a výtvarné soutěže Píšu povídky, píšu básně... a Ex-libris 2018. V sále kina Hvězda jsme ocenili ty nejlepší a všem za odměnu promítli film Strážci galaxie.

Po celý týden patřila dopoledne v dětském knižním království všem prvňáčkům. Královny a král písmenkového království společně s princeznami a princem odpasovali prvňáčky všech základních škol našeho města a také prvňáčky ZŠ J. Bublíka v Bánově, ZŠ Jalubí, ZŠ Nedakonice, ZŠ Polešovice a ZŠ Mistřice.  Celkem bylo odpasováno 391 dětí, které získaly knihu Evelíny Koubové Bráchova Bota.

Všichni malí čtenáři slíbili, že budou knížky ochraňovat jako nejvzácnější poklad a budou rádi číst. Pasováním prvňáčků na čtenáře jsme tak slavnostně ukončili projekt

Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka.

Podvečery na trávníčku u knihovny pak lákaly na pohádku hlavně ty nejmenší. V pondělí představila herečka Petra Staňková hrdinu knihy Bubáček, v úterý jsme se díky Davidu Vackemu dozvěděli, jak to bylo s Červenou karkulkou, ale také s Karkulínem a ve středu jsme s herečkou Jitkou Hlaváčovou dostali za zvířátky na Farmu. Čtvrtek za námi přivedl nejstaršího kašpárka na světě, Karla Hoffmanna a v pátek jsme si četli z knihy Petra Horáčka česko-anglicky a přišel za námi i had.

A o tom, že večerníčky se těší u dětí velké oblibě svědčí i to, že na poslední páteční večerníček dorazil chlapeček, který hned po pohádce odjížděl i s rodiči na dovolenou do Bulharska:

"Tu poslední pohádku jsem si přece nemohl nechat ujít."

Tak zase za rok :)