Box na vracení knih

Box na vracení knih! V době, kdy je knihovna uzavřena můžete vrátit knihu.

• Máte problém zapamatovat si otevírací dobu knihovny?
  • Máte plnou náruč knih na vrácení a zmeškali jste otevírací dobu?
  • Neuvědomili jste si, že je dnes státní svátek?

Kdy je box v provozu? V době, kdy je knihovna uzavřena. V ostatní dobu je box uzamčen.

Kdy se vrácení dokumentů zaznamená? Garantujeme, že dokumenty vrácené prostřednictvím boxu, budou z vašeho čtenářského konta odečteny následující pracovní den.

Dostanu potvrzení o vrácení knih? Box na vracení knih je služba založená na oboustranné důvěře mezi knihovníky a čtenáři. Při vrácení knihy neobdržíte žádné potvrzení. Doporučujeme zkontrolovat si následující pracovní den, zda byla výpůjčka z čtenářského konta skutečně odečtena.

Jak je to s výpůjční dobou a sankcemi za její překročení? Dokument je považován za vrácený až po odečtení z čtenářského konta, nikoli v okamžiku, kdy je vložen do boxu. Box na vracení není propojen s knihovním systémem, a tak systém zaznamenává překročení výpůjční lhůty, generuje upomínky a poplatky z prodlení až do doby, než knihovníci odečtou dokument z vašeho čtenářského konta.

Jaké mohou nastat problémy? Pokud jste dokument vložili do boxu a nebyl z čtenářského konta odečten, neprodleně nás informujte telefonicky či e-mailem, případně se dostavte osobně k centrálnímu výpůjčnímu pultu v přízemí knihovny.

Další podrobnosti týkající se boxu na vracení knih naleznete na info kiosku nebo v Knihovním řádu!