Besedy a lekce informatické výchovy pro základní školy

Nabídka knihovnicko-informačních lekcí a tématických akcí k rozvoji dětského čtenářství.

Nechceme zahltit děti informacemi a fakty, pojďme společně přemýšlet o knihách a nahlédnout do tajemství, která skrývají.

Prostory oddělení pro děti můžete využít k pravidelným návštěvám při hodinách literární výchovy, ke společnému hlasitému předčítání, návštěvě knihovny i kolektivnímu půjčování knih.

Lekce informatické výchovy a exkurze do knihovny, literární pořady, besedy o dětských knihách a autorech knih pro děti.

• provádíme zdarma od 8.15 do 12.00 mimo středu v knihovně
  • jsou určeny na jednu vyučovací hodinu (cca 45 minut)
  • kapacita dovolí maximálně 30 dětí
  • téma a termín je možno domluvit:

V dostatečném předstihu můžeme připravit besedu podle námětů pedagogů.

Nabídka pro mateřské školy

• Pojď pohádko mezi nás - s pohádkou si budeme hrát, povídat si, číst...

říjen-prosinec : O Otesánkovi ; leden-březen: O perníkové chaloupce ; duben-červen: Koza rohatá ; jednotlivé besedy doporučujeme proložit společnou návštěvou knihovny a posezením nad knížkami

• Děti celého světa - děti černé, žluté, bílé, všechny stejně rozpustilé, aneb, jak si žijí děti v Evropě, v Africe, v Arktidě nebo v Asii (předškoláci)